Favorilerim 0

Ametist Altıgen Taşlı Bileklik 6mm

50 TL

  • Brands ZİN AKSESUAR
  • Product Code: 3672
  • Availability: In Stock
  • Ex Tax: 50 TL

Tags: Ametist Altıgen Taşlı Bileklik 6mm

  Ametist Taşının Özellikleri ve Anlamı Nelerdir?


Bu özel taş adını mitolojiden almaktadır. Mitolojik bir öyküye göre ametist taşından yapılan bir kadehle içki içen kişiler asla sarhoş olmuyordu. Bu nedenle ismi 'sarhoş etmeyen' manasına gelmektedir.
İnsanlık tarihinde son derece önemli bir yeri olan ametist taşları özellikle Orta Çağ'da kilisenin sembollerinden biriydi.

Dünyadaki en popüler beş taştan biri olan ametist taşlarının yüzde doksanı mor renklidir. Bununla birlikte koyu kırmızı ve açık pembe gibi renk alternatifleri de mevcuttur. Bu alternatif renkler nadir oluştuğu için çok daha değerlidir. En çok ametist çıkartan ülkelerin başında Amerika yer alıyor. Estetik ve parlak bir görünüme sahip olan bu taşlar mücevher ve takı sektöründe büyük ilgi görmektedir. İçinde demir elementi dışında eser miktarda kükürt de bulunuyor.

Faydaları:

Ametist taşının adını sıklıkla duyan kişilerin merak ettikleri konuların başında bu özel taşın insan sağlığına olan faydaları geliyor. Tıpkı akik taşları gibi bu taşlar da hem fiziksel hem de manevi açıdan birçok fayda sağlamaktadır. Özellikle öfke kontrolü sorunu yaşamakta olan her yetişkinin bu yöndeki şikayetleri ametist taşı sayesinde azalarak bitme noktasına geliyor. Kaygı ve stresi kişilerden uzak tutan bu taşlar yaydıkları enerji sayesinde bireylerin çok daha mutlu, pozitif ve zinde olmalarını sağlıyor. Olumsuz düşüncelerin zihinden uzaklaştırılmasını sağlayan ametist taşları depresyonla mücadele süreçlerinde de dolaylı olarak yarar sağlıyor.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good